Kokoomus Kouvolassa

Tervetuloa vireän ja kaikille hyvän Kouvolan rakentamiseen omistautuneen
Kokoomuksen Kouvolan kunnallisjärjestön verkkosivuille!

Aluevaalit tammikuussa!

Olemme mukana 23.1. pidettävissä aluevaaleissa 37 hienon ehdokkaan voimin. 

Kaupunginvaltuutettumme

Kouvolan kaupunginvaltuustossa entistä parempaa Kouvolaa rakentaa 15 valtuutettua.

Kunnallisjärjestö ja paikallisyhdistykset

Kouvolassa toimii kaikkiaan 12 kokoomuksen paikallisyhdistystä.

Kokoomuksen Kouvolan kunnallisjärjestö

Puheenjohtaja Jouko Leppänen (Kouvolan Kokoomus)

jouko.leppanen@kouvola.fi
0400 647 990

Yhdistykset

Elimäen Kokoomus

Tero Hinkkanen
puheenjohtaja
040 557 9408
tero.hinkkanen@edukouvola.fi

Elimäen Kokoomusnaiset

Arja Hinkkanen
puheenjohtaja
040 545 2096
toimisto.hinkkanen@pp.inet.fi

Jaalan Kokoomus

Niina Koivikko
puheenjohtaja
040 728 8370
niina.koivikko@pkst.fi

Korian Kokoomus

Veli-Matti Sorsa
puheenjohtaja
041 488 9664
veli-matti.sorsa@oikeus.fi

Kouvolan Kokoomus

Jukka Silén
puheenjohtaja
0500 552 747
jukka.silen@silenoy.fi

Kouvolan Kokoomusnaiset

Maria Lammi
puheenjohtaja
050 376 4208
maria.lammi@kouvola.fi

Kouvolan Seudun Kokoomusnuoret

Sauli Sarjus
puheenjohtaja
040 572 5319
sauli.sarjus@gmail.com

Kuusankosken Kokoomus

Jyrki Lindberg
puheenjohtaja
0400 558 491
jyrkilindberg@luukku.com

Kymen Lukon Kokoomus

Juripetri Lunkka
puheenjohtaja
0500 442 200
juripetri68@gmail.com

Pohjois-Kymen Kokoomusnaiset

Milla Raunio
puheenjohtaja
050 555 6001
milla.raunio@kouvola.fi

Valkealan Kokoomus

Lasse Honkala
puheenjohtaja
0400 344 205
lasse.honkala@selega.com